کنترل ذهن ۳

چهارشنبه 22 اسفند 1397

ذهن هر جا رفت دل هم به دنبالش میره و آدم دیگه نمیتونه دلش رو کنترل کنه.

مثلا ریشه خیلی از روابط حرام و فشارهای جنسی هم همین موضوع هست. کسی که کلا فکرش تو داشتن رابطه جنسی باشه، دلش به این سمت میره و غریزه جنسیش فعال میشه و تمام ذهن و دغدغه اش میشه رابطه و لذت جنسی.

برای همین آدم باید تمرین کنه که ذهنش رو کنترل کنه تا بعدا به علاقه ها و رفتارهای منفی کشیده نشه و غریزه جنسی شو فعال نکنه که بعد تحت فشار قرار بگیره بخصوص اونهایی که هنوز ازدواج نکردن.

اجازه ندیم هر کی از راه رسید ذهن ما رو به خودش جلب کنه. خیلی باید برای ذهن خودمون احترام قائل باشیم.

حتما برای کنترل ذهن، برنامه ریزی و تمرین کنیم….

مثلا یه وقتای خاصی رو بذار برای چک کردن گوشیت
بگو الان وقتش رسید که یه سری به گوشیم بزنم.

انسان باید برای ذهنش خیلی ارزش قائل باشه و نزاره هر مطلبی ، هر موضوعی و هر چیز بی ارزش و بیهوده ای ذهنشو مشغول کنه

کانال ها ، فیلم ها و سریال های بیهوده رو باید کم کم کنار گذاشت، چون اونا ذهن انسان رو میبرن سمت مسائل بیهوده ، مبتذل و بی ارزش

فیلم و سریال های امروزی خصوصا اون موارد خارجی و هالیوودی باعث میشه ذهن انسان رو بره سمت انواع فساد و فحشا ، لا ابالی گری و سبک زندگی غلط و فاسد غربی که آخرش میشه پوچی ، افسردگی ، تباهی دین و دنیا و آخرت انسان

باید مراقب باشیم که خودمون رو فریب ندیم و به این فیلم و سریال ها صرفا به عنوان سرگرمی نگاه نکنیم ، تاثیرات مخرب اینها خیلی فراتر از اونی هست که فکرشو رو بکنیم.

خیلی ها بودن که اوایل مومن و اهل نماز و روزه بودن و سبک زندگی صحیح اسلامی داشتن ولی بعد چون رفتن سمت دیدن این فیلم ها و سریال های خارجی و هالیوودی، کم کم از اسلام و سبک زندگی اسلامی تا جایی فاصله گرفتن که نماز و دین رو کنار گذاشتن و مشغول انواع فساد و لا ابالی گری شدن.

کسانی هم بودن که خیلی اهل اسلام و نماز نبودن ولی چون رفتن سمت کتاب ها و رسانه های دینی ، ارزشی و انقلابی، الان یک حزب اللهی و یک فرد مومن متدین انقلابی شدن

به همین جهت روی محتوایی که میبینیم و دنبال میکنیم از انواع رسانه ها گرفته تا کتاب ها و کسانی که باهاشون حرف میزنیم و رفت و آمد میکنیم و مواردی که میاد به ذهن مون و بهشون فکر میکنیم ، خیلی باید حساس باشیم.

دیدگاه ها