کنترل ذهن ۱۰

جمعه 9 فروردین 1398

از عوامل اصلی رشد ، تعالی و سعادت انسان
یا تباهی ، بدبختی و ذلت انسان مربوط میشه به رسانه هایی که یک نفر دنبال کرده و کتاب هایی که خونده.

چرا که هر چی میبینیم و میشنویم و میخوانیم ، ذهنمون رو مشغول خودش میکند و ابتدا تفکرات ما را شکل میدهد و سپس تبدیل به رفتار و سبک زندگی ما میشود.

به همین جهت باید دنبال کردن رسانه ها و کتاب های ارزشی را به عنوان علاقه های خوب در خود نهادینه و تبدیل به عادت کنیم و رسانه ها و کتاب های غیر ارزشی ، بیهوده و مضر را به عنوان علاقه های بد کنار بگذاریم و از زندگی مان به تدریج حذف کنیم.

متاسفانه اهمیت این را دشمن به خوبی متوجه شده و در یک قرن اخیر توانسته با رسانه اکثر مردم جهان را به انحراف و تباهی بکشاند و ابتدا ذهن و فکر آنها و سپس رفتار و سبک زندگی آنها را به سَمتی که میخواسته ببرد بواسطه انواع رسانه ها که شامل بازی های کامپیوتری ، سایت ها و شبکه های اجتماعی و مجازی ، انواع فیلم ها و سریال ها ، کانال های ماهواره ای و …

باید مراقب باشیم که خودمون رو فریب ندیم و به اینها صرفا به عنوان سرگرمی نگاه نکنیم ، تاثیرات مخرب اینها خیلی فراتر از اونی هست که فکرشو رو بکنیم

مثلا شما با دینداری ، نماز و بندگی خدا، در مورد گناهان کبیره ای مثل زِنا و مشروب خوری، به قبیح و زشت بودنشون یقین حاصل میکنید، حالا با دیدن فیلمی که توش یک نفر مشروب میخوره و زِنا میکنه ، قُبح و زشتی این گناهان کبیره در ذهن شما کم رنگ میشه و کم کم از بین میره.

همچنین دیدن زندگی و رفتار افرادی که در فیلم ها ، سریال ها و کتاب های رُمان هستند ، باعث میشه به طور ناخودآگاه از اونها تاثیر و الگو بگیرید و تا حدی تمایل پیدا میکنید مثل آنها رفتار کنید.

حالا فرض کنید در این فیلم ها که افرادی لا ابالی به فساد و فحشا و لهو لعب مشغول هستند، چگونه تاثیر بسیار مخربی بر ذهن و رفتار و سبک زندگی شما خواهد گذاشت.

از همین الان تصمیم بگیریم انواع فیلم ها، سریال ها ، کانال های ماهواره ای، سایتها ،کانال های شبکه های اجتماعی و… که ارزشی نیستند را کنار بگذاریم و اجازه ندهیم ذهنمون رو آلوده کنن و ما را از آن رفتار و سبک زندگی صحیح اسلامی دور کنند و به سمت سبک زندگی غربی ببرن که آخرش تباهی ، ذلت و فلاکت در دنیا و آخرت میشود.

دیدگاه ها